Stephen King’in “Running Man” (Azrail Koşuyor) adlı romanı yeniden film olmaya hazırlanıyor.

Stephen King’in ilk olarak 1982 yılında Richard Bachman mahlasıyla yayınladığı distopik bilim-kurgu romanı “Running Man”, 2025 yılı Amerika’sında geçiyor; Ben Richards, dünyanın herhangi bir yerine gitmesine izin verilen yarışmacıların ve onları öldürmekle görevli olan “Avcılar”ın yer aldığı “Koşucu” adlı bir yarışmaya katılır.

Romanın aynı isimle ilk uyarlaması 1987 yılında gerçekleştirilirken, baş karakter Ben Richards rolünde ise Arnold Schwarzenegger vardı. Roman her ne kadar 2025 yılında geçiyorsa da, filmin çekileceği dönem için 2025 yılı çok uzak gelmiş olacak ki olaylar 2017 yılında gerçekleşiyor.

Kitaba oldukça sadık kalınmış bu filmde, ters propogandanın toplumlarda ne kadar etkili bir rol oynadığı gözler önüne serilirken, tarihsel olarak yaşadığımız yılları geriden gelerek işaret etmesiyle ve bazı açılardan bulunduğumuz döneme ilişkin gerçeklere yakın olmasıyla, kan donduran ayrıntılara sahip.

Filmin yeni versiyonunda hikayenin ne şekilde uyarlanacağı henüz belli olmamakla beraber; yapımcılığı Simon Kinberg ve Audrey Chon üstlenirken; filmin yönetmenliğini “Baby Driver”ın yönetmeni Edgar Wright yapacak. Yönetmen, filmin senaryosunu da daha önce birlikte çalıştığı Michael Bacall ile birlikte yazacak.

Yorumlar